6035 North Northwest Highway, Suite 201, Chicago, IL 60631

Office Hours: Mon. - Fri. 9am - 5pm | Tues. til 9pm | Sat. by appt.

Call Us773-631-7100

Chicagowscy prawnicy od planowania majątkowego w Jefferson Park

Adwokaci od testamentów, funduszy powierniczych, pełnomocnictw służący klientom w północnozachodniej części

W kancelarii Otte & Czajkowska LLC, rozumiemy, że planowanie na przyszłość jest trudne. Szczególnie trudne jest planowanie przyszłości, w której nas już nie ma i w przypadku, kiedy nie wiemy od czego zacząć. Doświadczeni prawnicy od planowania majątkowego naszej firmie oferują pełny zakres usług dla osób indywidualnych oraz ich rodzin. Jesteśmy przygotowani, aby pomóc naszym klientom stworzyć testament, odwoływalne lub nieodwoływalne fundusze powiernicze, pełnomocnictwa i inne mechanizmy pomagające chronić prawa klienta, jego majątek i zapewniające długoterminową ochronę jemu i jego rodzinie.

Specjaliści od planowania majątkowego w Elmwood Park

Nasi wykwalifikowani prawnicy Michael Otte i Izabela Czajkowska zdają sobie sprawę, że nie ma uniwersalnej formuły na rzetelne planowanie majątkowe. I mimo tego, że sytuacja jednej osoby czy rodziny może być podobna do innej, nie ma dwóch przypadków, które byłyby takie same. Aby zmaksymalizować efektywność, plan majątkowy każdego klienta musi być dostosowany do jego unikalnych potrzeb i celów ustalonych na przyszłość. Klienci, którzy wybierają naszą firmę, stają się częścią naszej profesjonalnej rodziny. Poświęcamy czas na rozmowę z naszymi klientami, na słuchanie i poznanie ich celów finansowych i osobistych wartości. Dzięki temu możemy pomóc w wyborze narzędzi i strategii, które pasują do konkretnych potrzeb i okoliczności każdego klienta.

Adwokaci w kancelarii Otte & Czajkowska dysponują doświadczeniem i wiedzą, aby pomóc klientom z:

  • Funduszami powierniczymi: fundusz powierniczy dla osoby żyjącej stanowi zazwyczaj podstawę planu majątkowego. Taki fundusz jest odwracalny lub zmienialny, ale nie jest jedynym rozwiązaniem na zabezpieczenie aktywów dla wybranych beneficjentów. Jako doświadczeni prawnicy pomagamy klientom wybrać fundusz powierniczy odpowiedni do danej sytuacji i warunków oraz określić jakie dodatkowe klauzule powinny się w takim funduszu znaleźć, aby osiągnąć maksimum korzyści.
  • Testamentem: ostatnia wola i testament stanowią część planowania majątkowego i mogą być bardzo zróżnicowane: od całkiem prostego połączonego z funduszem powierniczym typu Living Trust po bardzo złożony i szczegółowy, który może funkcjonować jako niezależny dokument. Testament wyznacza wykonawcę woli, tzw. egzekutora i określa, gdzie znajdą się aktywa po śmierci klienta. Testament może także służyć do wyznaczenia opiekuna dla nieletnich lub niepełnosprawnych dzieci.
  • Pełnomocnictwem: Pełnomocnictwo pozwala wyznaczyć osobę, która może podejmować decyzje w imieniu klienta na wypadek, gdyby klient nie był w stanie podejmować ich samodzielnie.
  • Planowaniem podatkowym: planowanie podatkowe jest ważnym elementem każdego planu majątkowego i istnieją różne strategie, które można zastosować a które mogą pomóc klientom i ich rodzinom legalnie zmniejszyć zobowiązania podatkowe.

Kancelaria z tradycją gotowa służyć Twoim potrzebom

Kancelaria Otte & Czajkowska działała wcześniej w północno-zachodniej części Chicago pod nazwą Chester M. Przybylo & Associates, więc jesteśmy od dawna częścią tej społeczności. Dlatego czujemy się zobowiązani, aby pomagać naszym sąsiadom w osiąganiu celów związanych z planowaniem majątkowym. Jesteśmy również jedną z nielicznych firm w regionie, która jest gotowana pomagać osobom i rodzinom mówiącym po polsku w sprawach związanych z planowaniem majątkowym i dotyczących prawa chroniącego osoby starsze. Bariery językowe często stanowią poważne wyzwanie w skomplikowanych kwestiach prawnych, ale z pomocą polskojęzycznego adwokata proces ten może być znacznie łatwiejszy.

Skontaktuj się z nami już dziś

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o naszej kancelarii oraz o tym, w jaki sposób możemy pomóc Ci w planowaniu majątkowym skontaktuj się z naszym biurem. Zadzwoń pod numer 773-631-7100, aby umówić się na poufną konsultację z członkiem naszego doświadczonego zespołu. Reprezentujemy klientów w Park Ridge, Elmwood Park, Niles, Morton Grove, Norridge, Harwood Heights, Lincolnwood, na północno-zachodnich przedmieściach i w całej północno-zachodniej części Chicago, w dzielnicach takich jak Jefferson Park, Norwood Park, Edison Park, Sauganash i Edgebrook.

Chicago Bar Association NAELA Illinois State Bar Association NAELA
Otte & Czajkowska, LLC
LinkedIn
Search
Back to Top