6035 North Northwest Highway, Suite 201, Chicago, IL 60631

Office Hours: Mon. - Fri. 9am - 5pm | Tues. til 9pm | Sat. by appt.

Call Us773-631-7100

Chicagowscy adwokaci specjalizujący się w prawie chroniącym osoby starsze

Prawnicy od prawa chroniącego osoby starsze

Adwokaci chroniący prawa seniorów służący klientom w Jefferson Park, Norridge i Lincolnwood

Starzenie się jest częścią życia. Kiedy życie naszych bliskich zbliża się ku końcowi, pojawia się szereg ważnych kwestii i decyzji, które trzeba będzie podjąć. Część z nich będzie dotyczyć długoterminowej opieki i sposobu pokrywania jej kosztów, a część będzie związana z generalnym planowaniem majątkowym. W kancelarii Otte & Czajkowska rozumiemy, że każda rodzina jest inna i ma inną sytuację, inne potrzeby a także inne wyzwania. Dlatego tak ważna jest ścisła współpraca z doświadczonym prawnikiem, który ma wiedzę, doświadczenie i przygotowanie w tym, aby pomóc klientowi i jego bliskim w planowaniu na przyszłość.

W naszej kancelarii współpraca z klientem zaczyna się od jego poznania, zrozumienia jego potrzeb, zamierzeń i celów na przyszłość. Oferujemy pełen wachlarz usług z zakresu prawa chroniącego osoby starsze:

  • Planowanie majątkowe: nasi prawnicy oferują fachowe porady w zakresie tworzenia i egzekucji testamentów, funduszy powierniczych, pełnomocnictw oraz dyrektyw medycznych (advanced medical directives);
  • Planowanie pod kątem świadczeń rządowych: pomagamy w procesie ubiegania się o >Medicaid, świadczenia dla weteranów i inne programy pomocy rządowej;
  • Planowanie długoterminowej opieki medycznej: jeśli zastanawiasz się nad długoterminową opieką lub szukasz domu opieki dla bliskiej osoby, możemy Ci pomóc wybrać opcję, która najlepiej pasuje do Twojej sytuacji rodzinnej; i
  • Opieka prawna/nadzór nad osobą dorosłą: w pewnym momencie starzejąca się ukochana osoba może stać się niepełnosprawna i niezdolna do zarządzania swoimi sprawami osobistymi. Instytucja opieki prawnej czy nadzoru może pozwolić na podejmowanie decyzji w imieniu i interesie ukochanej osoby.

Chicagowscy prawnicy od spraw finansowych seniorów pomagają klientom w Norridge

>W miarę starzenia się, dla niemałej grupy osób pieniądze mogą stać się poważnym problemem, zwłaszcza w obliczu długoterminowej opieki medycznej. Amerykanie żyją obecnie dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, ale rosnące koszty opieki zdrowotnej oznaczają, że seniorzy mogą mieć trudności z otrzymaniem opieki, której potrzebują. W kancelarii Otte & Czajkowska, jesteśmy przygotowani do tego, aby przy pomocy dostępnych narzędzi pomóc seniorom w uzyskaniu wysokiej jakości opieki, w tym zmienialnych i niezmienialnych funduszy powierniczych, funduszy powierniczych typu OBRA a także funduszy specjalnych i uzupełniających.

Zaufani prawnicy z północno-zachodniej części Chicago

Adwokaci Michael A. Otte i Izabela Czajkowska przejęli kancelarię Mecenasa Przybylo & Associates - która służyła klientom w Jefferson Park i okolicy przez ponad 35 lat. Pod nową nazwą, Otte & Czajkowska wciąż zapewniamy wysokiej jakości usługi prawne osobom indywidualnym i rodzinom w całym regionie. Pomagamy w aktualizacji już istniejących planów majątkowych oraz planach i strategiach długoterminowej opieki opracowanych wcześniej z innymi kancelariami, aby upewnić się, że nadal spełniają one potrzeby naszych klientów.

Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że możemy zaoferować pełen zakres usług w zakresie prawa chroniącego osoby starsze i planowania majątkowego dla polskojęzycznych członków naszej społeczności. Rozumiemy, że radzenie sobie ze złożonymi kwestiami prawnymi może być trudne, szczególnie dla tych, którzy borykają się trudnościami językowymi. Mecenas Czajkowska jest polskojęzycznym adwokatem, który pomaga klientom w budowaniu bezpieczeństwa na przyszłość.

Skontaktuj się z adwokatem od prawa chroniącego osoby starsze już dziś

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej działalności i jak możemy Ci pomóc, skontaktuj się z naszą kancelarią. Zadzwoń pod numer 773-631-7100 i umów się na pierwszą konsultacją już dziś. Kancelaria Otte & Czajkowska obsługuje klientów w okolicach Jefferson Park, Elmwood Park, Edgebrook, Edison Park, Glenview, Des Plaines, Lincolnwood, Harwood Heights, Morton Grove, Niles, Norridge i na północno-zachodniej stronie Chicago.

Chicago Bar Association NAELA Illinois State Bar Association NAELA
Otte & Czajkowska, LLC
LinkedIn
Search
Back to Top